http://archaikum.cz/ren_dhark/lexikon/rd_lexikon.php
[ Archaikum.cz > Ren Dhark > Lexikon > Informace o vesmíru Rena Dharka - lexikon ]

Informace o vesmíru Rena Dharka - lexikon

hledání v lexikonu:


kyborgové - zásahová jedotka tvořená z vybraných mužů a později i žen, kteří jsou vybaveni bionickými implantáty (phanten úložiště, programový/druhý mozek, druhý systém). Důsledkem je mimo jiné zvýšení střední délky života na čtyři sta až pět set let.
Kyborgové jsou zpravidla nasazováni ve dvanáctičlenných skupinách. Výjimky jsou duševní kyborg Hener Trawisheim (paměťový implantát), tři víceúčeloví kyborgové z první série Holger Alsop, Lati Oshuta a Bram Sass (aktivace v červnu 2056) a specielní kyborg Mark Carrell (aktivován v roce 2057).
Dalšími známými kyborgy pak jsou Rog Alsan, Henk Brack, Jan Burton (logistik), Ule Cindar, Per Paavo Dordig (†2057), Frek Mildan (†2057), Rok Nassis (†2059), Charly a George Snideovi, Amy Stewartová a Jes Yello.
Jako instruktor kandidátů na kyborgy působí Ember To Yukan.
V prosinci 2058 je aktivních 51 kyborgů s phanten virem.
V lednu 2059 nastane tzv. krize kyborgů, při které virus vstoupí do vzájemné interakce s jejich strukturami DNA a způsobí tak nepředvídatelné mutace. Jedinou výjjimkou jsou dvojčata Snideovi. Až na zastřeleného Roka Nassise je ostatních 48 dotčených vyléčeno virem caedes, který ale vyvolává nepředvídatelné vedlejší účinky.
[I/9], [II/13], [II/14]

 

nahoru nahoru

Tento soubor byl naposledy změněn dne 31.5.2008 v 23:02:00
rsc@email.cz © rsc 2000 - 2024

TOPlist