http://archaikum.cz/ren_dhark/lexikon/rd_lexikon_c.php
[ Archaikum.cz > Ren Dhark > Lexikon > Informace o vesmíru Rena Dharka - lexikon: C ]

Informace o vesmíru Rena Dharka - lexikon: C

hledání v lexikonu:


C3 - ID kód agenta GBO Jose Aachtena van Haaga.
[I/5]

CAL - kolektivní vědomí řídící Gianty. CAL disponuje neobyčejnými parapsychickými schopnostmi.
V červnu 2052 se na Robonu ukáže Renu Dharkovi jako skupina pěti mozků s malými těly, které se dorozumívají výhradně telepaticky. Dhark s CALem domněle zápasí a získá konstrukční plány pro encephalo komutátor. Soubor mozků se poté zdánlivě rozpustí. Ve skutečnosti je ale CAL odvezen vřetenovitou lodí G'Loornů. [poznámka: podle "původní série" je CAL skupina pěti odlišně zbarvených Giantů...]
V lednu 2053 pomůže CAL uprchnout Renu Dharkovi ze zajetí G'Loornů, jeden mozek je při tom zničen. Než se pak ostatní čtyři mozky promění v kémen, zjistí se jedna věc - CAL je kolektivní vědomí největších myslitelů národa, který před staletími vyhubila magnetická bouře.
S pomocí přeprogramovaných Strážců vesmíru se CAL pokusí vytvořit národ, který by byl odolný vůči tomuto záření. Prvním výsledkem těchto pokusů jsou Roboni.
[I/5], [I/6], [I/7]

COL - Giantská loď ukořistěná v červnu 2052 (400 metrová třída). Velení dostal Janoš Szardak.
[I/5]

Commander der Planeten - viz Komandér planety


čerchovaný paprsek - viz modrý paprsek

Checkmaster - hyperpočítač, palubní mozek POINT OF. Disponuje pamětí o neznámé velikosti a výpočetní kapacitě. Jeho odpovědi občas budí dojem, že se jedná o inteligentního živého tvora. Předpokládala se organická složka, což bylo později potvrzeno - Worgunové Margun a Sola do jeho platformy integrovali své vlastní nervové buňky, čímž tento počítač získal určitou osobnost.
V květnu 2057 je Ren Dhark během masivního útoku Telů z centrály Hvězdného mostu na Zwittu ovládnut a krátkodobě slouží jako Checkmaster. Tato akce dává podnět k teorii, že by Checkmaster mohl mít organické komponenty.
V říjnu 2057 se Checkmaster na 5h 8m vypne, když předtím posádku varuje před nebezpečím z Drakhonu.
V dubnu 2059 odepře Checkmaster přistání na Terra Nostře poslušnost, povolí ale na příkaz terranské posádky po vstupu Římanů Marcuse Gurgese Nauty a Socratese Laetuse.
[I/13], [II/16], [II/17], [II/23]

nahoru nahoru

Tento soubor byl naposledy změněn dne 31.5.2008 v 23:02:06
rsc@email.cz © rsc 2000 - 2024

TOPlist