http://archaikum.cz/ren_dhark/lexikon/rd_lexikon_d.php
[ Archaikum.cz > Ren Dhark > Lexikon > Informace o vesmíru Rena Dharka - lexikon: D ]

Informace o vesmíru Rena Dharka - lexikon: D

hledání v lexikonu:


Deluge - s 25'200 km2 (zhruba 200×126 km) jde o nejmenší z 31 ostrovních kontinentů Hope. Leží zhruba 700 km západně od Cattanu na Main Islandu. Má teplé klima s převládajícími dešti. Kontinentu dominuje pohoří s 4'000 m vysokými vrcholky (nejvyšší vyvýšeniny na Hope), zbytek je pokrytý hustou džunglí.
Od července 2051 sem nechává Rocco deportovat neoblíbené kolonisty, prvními vyhnanci jsou Ren Dhark, Janoš Szardak, Miles Congollon, Ralf LarsenDan Riker. Ti později v horách objeví průmyslový dóm Tajemných a tzv. prstencovou loď.
[I/1], [I/2]

Derek, Clint (*2026) - lovec zvěře, který se narodil a vyrostl na Aljašce. Imunní vůči vlivu Giantů.
Na jaře 2052 spolu s Tanjou Chuonovou dosáhne základny T-XXX a připojí se k Renu DharkoviJohnu Martellovi v boji proti Giantům.
V létě 2052 vstupuje do nově založené GBO.
V létě 2056 patří k posádce lodi NOGK (1).
[I/4], [I/10]

Dewitt, Norman (*2021) - široká ramena, šedé oči, výška 183 cm, rychlé, dynamické pohyby.
Od května 2051 je aktivním šéfmanažerem koncernu EURASIAS.
V červnu 2052 je jmenován generálním zmocněncem pro euroasijský sektor. S podporou průmyslníků a Robonů připraví převrat, který 4. srpna 2052 vede k volbě přechodného guvernéra. Když Manu ČobeJos Aachten van Haag s pomocí Jimmyho zveřejní Dewittovy manipulace, je v říjnu 2052 spolu se svými spoluspiklenci odsouzen k dlouholetému vězení. Senzační zpráva o tom, že byl Dewitt po štvanici zabit Dharkem na Měsíci je rychle vyvrácena.
[poznámka: v "klasickém cyklu" se oproti "původní sérii" Dewitt vůbec nezmocní vlády nad Zemí a jeho plány jsou předčasně zmařeny...]
[I/5]

Dg-45 - hvězdokupa s 811 slunci (výhradně bílí trpaslíci, neutronové hvězdy, proměnné a pulzující hvězdy). Astronauty nelichotivě pojmenována »předpeklí«. Nachází se zde svět Robonů Hideplace.
[I/9]

Dhark, Ren (*24. srpna 2028) - štíhlá postava, 1.79 m vysoký, téměř bílé vlasy, hnědé oči. Syn Sama Dharka. Specialista na základní výzkum. Vrcholový sportovec (mistr v judu). Disponuje silnou touhou po zkoumání, má intuitivní nadání nalézt ve velkém množství podkladů souvislosti a charisma spojené s kvalitním vedením.
V roce 2049 dosáhl hodnosti poručíka a obdržel velký astronautský patent.
Člen posádky GALAXY. Po havárii kolonizační lodi v systému Col v červnu 2051 se postaví proti Roccovi a je deportován na kontinent Deluge.
V listopadu 2051 je po Roccově smrti zvolen starostou města Cattanu.
V dubnu 2052 přebírá velení dokončené POINT OF. Následně zbaví Zemi Giantů a postará se o vybudování Terranské flotily. [I/1] až [I/5]
V roce 2053 vyhlásí volby na úřad světového prezidenta. Díky nim je roku 2054 jmenován Komandérem planety a stává se tak faktickým ministerským předsedou Svazu Terranských kolonizovaných planet (viz také Terranské kolonie). V následujících letech se díky svému pátrání po Tajemných zdržuje v Sluneční soustavě jen zřídka. Právní záležitosti má na starosti jeho zástupce Henner Trawisheim. [I/9] až [I/16]
V únoru 2058 vede expedici do galaxie Drakhon. [II/2] až [II/10]
V listopadu 2058 se mu narodí syn Ion Alexandru Gipsy, který se prakticky okamžitě stává předmětem rozhořčeného sporu o výživné mezi Dharkem a Joan Gipsyovou. [II/12]
31. března 2059 se vydává na expedici do domovské galaxie Tajemných Orn.
V listopadu 2059 ho za jeho nepřítomnosti vystřídá v úřadu Komandéra planety Hener Trawisheim. [II/13] až [II/24].

Dhark, Sam (*1997, †2051) - vysoký 1.78 m, cholerický, bílé vlasy, rudohnědě zbarvená kůže. Pravděpodobně nejznámější astronaut Solárního systému. Spoluzakladatel proslulé Akademie Kallisto. Otec Rena Dharka.
Je pokládán za nekompromisního obhájce vesmírných letů a myšlenky na kolonizaci. Je velmi populární, odmítá ale nastoupit do jakéhokoliv politického úřadu.
Když v květnu 2051 do Solárního systému přiletí cizí kosmické lodě, přinutí prezidenta Světové vlády Tori Jurismaakiho schválit odlet kolonizační lodě GALAXY pod jeho velením.
Kvůli desetiletí trvajícímu rabování svého zdraví umírá po příletu lodi do systému Col.
[I/1], [S4]

Dong-dong - první ohnivý skokan, kterého v létě 2051 našel a adoptoval Nelson Doty. Svou inteligenci před chlapcem skrýval. Při prvním útoku Amfiů na Cattan přemostil vedení energie a zachránil tak svou obětí Dotymu život.
[I/2]

Dongen, Gerd - profesor archeologie, na Hope přiletěl na palubě GALAXY. Zkoumal pozůstatky po Tajemných, zvláštní pozornost věnoval systému kruhových transmiterů.
[I/1], [I/2], [I/11]

druhý systém - součást kyborga která se aktivuje, když je řízen svým programovým mozkem. Při aktivním druhém systému jsou enormně zrychleny reakce a síla.
Pomocí později vyvinuté zpětnovazebné fáze může v nouzi biologický mozek kyborga potlačit příkazy programového mozku.

nahoru nahoru

Tento soubor byl naposledy změněn dne 31.5.2008 v 23:02:10
rsc@email.cz © rsc 2000 - 2024

TOPlist