http://archaikum.cz/ren_dhark/lexikon/rd_lexikon_k.php
[ Archaikum.cz > Ren Dhark > Lexikon > Informace o vesmíru Rena Dharka - lexikon: K ]

Informace o vesmíru Rena Dharka - lexikon: K

hledání v lexikonu:


KALLISTO - školní křižník Solární flotily. Do roku 2050 mu velí Frederic Huxley.
[I/5]

Kallisto (Sol V-8) - osmý měsíc Jupiteru, do roku 1980 je počítán na čtvrém místě. Měsíc je uvnitř magnetosféry planety, ale mimo hlavní radiační pás. Tato okolnost a stabilní, krátery pokrytý povrch spojený s nepatrnou gravitací jej dělají pravděpodobně nejspolehlivějším místem pro pobyt lidí v rámci systému Jupiteru. Od výrazné kolonizace bylo ale upuštěno. Měsíc je sídlem Akademie Kallisto, vzdělávacího střediska flotily s přičleněnou univerzitou.


Kan - představitel technosů na Hope.
[I/6]

kentauři - viz cs.wikipedia.org/wiki/Skupina_kentaur%C5%AF
[I/6]

komandér planety - od roku 2054 jde o oficiální titul hlavního představitele Země a ministerského předsedy Svazu Terranských kolonizovaných planet (Bundes der von Terranern besiedelten Planeten). Komandér planety se demokraticky volí ze všech Terranců. Prvním byl Ren Dhark, od listopadu 2059 tento úřad zastává Henner Trawisheim.
[I/9], [II/24]

Kuiperův pás - pás asteroidů (označovaných jako plutiny) kolem oběžné dráhy Pluta. Pravděpodobně zbytky kdysi mnohem větší skupiny nebeských těles velikosti planety, ke kterým se dnes může počítat už jen Pluto, Neptun a jeho měsíc Triton.
více viz cs.wikipedia.org/wiki/Kuiper%C5%AFv_p%C3%A1s
[I/6]

kyborgové - zásahová jedotka tvořená z vybraných mužů a později i žen, kteří jsou vybaveni bionickými implantáty (phanten úložiště, programový/druhý mozek, druhý systém). Důsledkem je mimo jiné zvýšení střední délky života na čtyři sta až pět set let.
Kyborgové jsou zpravidla nasazováni ve dvanáctičlenných skupinách. Výjimky jsou duševní kyborg Hener Trawisheim (paměťový implantát), tři víceúčeloví kyborgové z první série Holger Alsop, Lati Oshuta a Bram Sass (aktivace v červnu 2056) a specielní kyborg Mark Carrell (aktivován v roce 2057).
Dalšími známými kyborgy pak jsou Rog Alsan, Henk Brack, Jan Burton (logistik), Ule Cindar, Per Paavo Dordig (†2057), Frek Mildan (†2057), Rok Nassis (†2059), Charly a George Snideovi, Amy Stewartová a Jes Yello.
Jako instruktor kandidátů na kyborgy působí Ember To Yukan.
V prosinci 2058 je aktivních 51 kyborgů s phanten virem.
V lednu 2059 nastane tzv. krize kyborgů, při které virus vstoupí do vzájemné interakce s jejich strukturami DNA a způsobí tak nepředvídatelné mutace. Jedinou výjjimkou jsou dvojčata Snideovi. Až na zastřeleného Roka Nassise je ostatních 48 dotčených vyléčeno virem caedes, který ale vyvolává nepředvídatelné vedlejší účinky.
[I/9], [II/13], [II/14]

nahoru nahoru

Tento soubor byl naposledy změněn dne 31.5.2008 v 23:02:21
rsc@email.cz © rsc 2000 - 2024

TOPlist