http://archaikum.cz/ren_dhark/lexikon/rd_lexikon_b.php
[ Archaikum.cz > Ren Dhark > Lexikon > Informace o vesmíru Rena Dharka - lexikon: B ]

Informace o vesmíru Rena Dharka - lexikon: B

hledání v lexikonu:


Beta - jeden ze tří měsíců Hope. Poloměr dráhy 361'000 km, průměr 1'002 km. Atmosféra se skládá z chlorovodíku. V trhlinách se objevují kaluže amoniaku.
Dan Riker a Janoš Szardak zde v červenci 2051 objevili vrak asi 40 metrů dlouhé mimozemské lodě.
[I/1]

bifer - prostředek proti rušivému poli gringeru, umožňuje POINT OF dokonalý rozhled a práci senzorů.
[I/14]

bílé opice - hanlivé označení Telů pro Terrance.
[I/13]

bílý proud - zbraň na kosmických lodích Utarenů. Jedná se o miliardy bělavých kuliček neznámého složení vystřelených s vysokou rychlostí a energií.
[I/5]

bílý záblesk - označovaný také jako whiteout (bílá tma). Jedná se o sekundární účinek transice galaxie Drakhon ze dne 8. listopadu 2057. Záblesk ve formě rozpínající se koule se středem v centru Mléčné dráhy se rozšířil rychlostí světla, ale bez jakéhokoli zdržení.
Dosah jevu není znám, zasáhl ale minimálně Mléčnou dráhu a šedou zónu se systémy v okolním prázdném prostoru. V listopadu 2057 způsobí u organického života několikahodinové bezvědomí. Technologie Tajemných nechráněná intervalovým polem je zničena na subatomární úrovni.
Na Zemi si katastrofa vyžádá 50 milionů mrtvých a 843 milionů zraněných.
Předchozí bílý záblesk se v září 2057 omezil na galaxii Drakhon.
[II/2]

Blesk - terranský výraz pro pomocné čluny POINT OF. Malý člun válcovitého tvaru, zhruba 3 m dlouhý, průměr 1.5 m, stojí na šesti teleskopických nohách. Hmotnost 4.7 tuny. Čluny jsou velmi obratné, lze je ovládat ručně nebo myšlenkovým řízením. Poskytují místo pro dvě osoby a mají stejnou výzbroj jako mateřská loď. Stejně tak disponují SLE, hvězdným sáním a transičním pohonem. Energii doplňují na příslušné mateřské lodi (POINT OF, EPOY), může k tomu být ale použito i příslušné zařízení Tajemných.
Blesky POINT OF se nachází ve 14ti stejných hangárech na úrovni paluby 4 a jsou označeny 001 až 028 - zvláštní přidělení není díky naprosto stejné konstrukci nutné. Ren Dhark a Dan Riker ale nejraději používají 001 a 002.
Díky včasnému použití Blesků je 14. října 2051 odražen útok Amfiů na Cattan.
V lednu 2053 je 028 zničen při bezpilotním letu do Quiet Zone.
V říjnu 2056 objeví Dhark a Riker na Miracu Blesk s téměř vyčerpanými energetickými rezervami.
V dubnu 2057 je 002 na Zwittu částečně rozpuštěn roboty Tajemných. Blesk z Miracu, který mezitím doplnil energii je poté veden jako nový 002.
Blesky nepatří ke standardní výbavě S-křižníků. Větší verzi představuje Xe-Blesk používaný převážně Tely.
[I/2], [I/7], [I/11], [I/14]

TOPlist