http://archaikum.cz/ren_dhark/lexikon/rd_lexikon.php
[ Archaikum.cz > Ren Dhark > Lexikon > Informace o vesmíru Rena Dharka - lexikon ]

Informace o vesmíru Rena Dharka - lexikon

hledání v lexikonu:


Roboni - označení pro asi tři miliony lidí, kteří byli Gianty zavlečeni na planetu Robon. I po ošetření mozkovým/encefalo komutátorem který u pozemšťanů zruší umělou slabomyslnost vyvolanou Gianty zůstávají Roboni skupinou sami pro sebe.
Kvůli své zvýšené vnímavosti a schopnosti reagovat jsou v létě 2052 nasazeni na organizační práce na zpustošené Zemi.
Na podzim 2052 se u přepnutých Robonů objeví zrychlené stárnutí.
Skupina o neznámé velikosti nebyla »zpět přepnuta« a podniká pirátské nájezdy proti terranským lodím.
Roboni dokáží okamžitě odlišit normální lidi. Jedinou známou výjimkou je agent GBO Jos Aachten van Haag.
V lednu 2053 se zjistí, že Roboni jsou produktem experimentu CALu, jehož cílem je vytvořit inteligentní národ, který by byl schopný života v nestabilním magnetickém poli Galaxie.
V červnu 2053 umírají na Zemi na následky zrychleného strárnutí poslední zpět přepnutí Roboni.
Zpět nepřepnutí Roboni pokračují pod vedením Allona Sawalla a Scholfa v boji proti Terrancům a říkají si »skuteční lidé«.
Ačkoliv zarputile popírají, že by kdy žili jinde než na Robonu a dalších světech, na které byli zavlečeni, musí být Sawallovi i Scholfovi pravda velmi jasná. Roboni se vidí - ne zcela neprávem - jako nový druh, který stojí na vyšší evolučním stupni než terranský Homo sapiens.
Když je v květnu 2057 aktivován globální ochranný štít kolem Terry, je zhruba šest tisíc Robonů ze Scholfovy skupiny odříznuto od svých druhů kolem Sawalla. V průběhu následujícího necelého jednoho a půl roku utrpí při svých teroristických akcích rozsáhlé ztráty, až si nakonec 13. září 2058 posledních 2'200 Robonů vynutí odlet na lodi OBERTH a vydají se pátrat po Robonech pod velením Allona Sawalla.
Poté se vychází z toho, že se už na Zemi žádní Roboni nezdržují.
[I/4], [I/5], [I/8], [I/10], [S13]

 

TOPlist