http://archaikum.cz/ren_dhark/rd_tema_syntetove.php
[ Archaikum.cz > Ren Dhark > Informace o vesmíru Rena Dharka - Syntetové ]

Informace o vesmíru Rena Dharka - Syntetové

Lidé poprvé přišli do kontaktu s tímto ojedinělým druhem kapkovitých bytostí který disponuje obrovskými sugestivními silami a silou své vůle může cestovat hlubinami vesmíru v soustavě Col.
Řeč je - samozřejmě - o Syntetech.
Na začátku setkání bylo mnoho nedorozumění a někdo se stále nezbavil pocitu, že teto prvek stále ještě převládá, zvláště když mnohé zůstává v nejistotě. Nikdo rozhodně neví, jaké cíle doopravdy sledují, na čí straně ve skutečnosti stojí - i když budí zdání, že mají sympatie vůči Terrancům a několikrát jim poskytli cenné pokyny a pomoc.
Připomeňme si okolnosti dosavadních setkání s těmito bytostmi skládajícími se z  energie i hmoty.
Na jaře roku 2052 došlo v systému Col k nehodě, k určité srážce mezi Syntety a  lodí Nogků. Nogská loď se přitom zřítila na planetě Metan - mnoho členů posádky včetně jejich tehdejšího vládce přitom zemřelo. Mezi přeživšími byl velitel lodi Charaua který poté usilovně pátral po vhodném způsobu návratu přeživších Nogků domů.
Syntetové se snažili svojí chybu napravit. Po počátečním nepochopení přivedli nakonec na Metan Terrance, kteří zde pomohli zbylým Nogkům. Syntetové jim přitom úspěšně zabránili v tom, aby se blíže seznámili s technologií Nogků.
Nicméně byl to počátek přátelské aliance mezi Terranci a Nogky.
Aliance, která se o několik let později postarala o to, aby lidstvo mohlo úspěšně vzdorovat smrtícím účinkům zdegenerovaného galaktického magnetického pole a útokům Telů a Graků.
Prakticky současně jako v systému Col byli Syntetové spatřeni i na Zemi. Podporovali odboj v tajné vojenské základně T-XXX proti Giantským invazorům - a později také posádku POINT OF, když hledala cestu do Sluneční soustavy. Zde vynaloží nepřátelští Gianti všechny síly na to, aby navrátilce zničili tlakovými paprsky. V obou případech poskytnou Syntetové lidem ochranu před senzory spočívající v jejich paranormálních schopnostech. Sami Syntetové tak několikrát zachrání Rena Dharka a jeho věrné před vlastně jistou smrtí v čistě beznadějné situaci.
Na podzim 2052 donutí Syntetové Terrance vzít do vleku pyramidovitou loď Utarenů a dopravit jí na domovský svět Esmaladan. Jsou to také oni, kdo Utareny informuje o významu a pozici Rena Dharka.
O rok později zachrání Syntetové posádku zničené lodi BERNHARDT'S STAR a  teleportují ji na mnoho světelných let vzdálenou Zemi.
Když v červenci 2057 naláká sedm set jednotek flotily Telů POINT OF do pasti, unikne loď jen proto, že Syntetové zničí energetickou síť, která prstencovou loď zadržuje. Strašlivé na tom je to, že Syntetové přitom bez skrupulí zničí téměř všechny lodě Telů.
Na co jsou zaměřeny sympatie Syntetů - k národu Terranců, nebo na jediného, zcela určitého muže, na Rena Dharka?
A pokud ano, proč vynakládají tak obrovské náklady a kupí mnoho obětí aby zaručili jeho přežití?
Rok po tomto incidentu se zaplete více než sto Syntetů do nogské technologie vytvářející ochranný štít kolem Země. Teprve krátké vypnutí jim umožní uniknout. Co přesně na Zemi hledali, zůstává stále nejisté.
Zdá se ale, že hádanka jejich původu bude mezitím částečně objasněna, protože v  prosinci 2057 objeví komandér Huxley a Nogk Tantal energetickou trasu, která pevně spojuje Mléčnou dráhu a galaxii Andromeda. Během úspěšné záchranné akce se zjistí, že se jedná o existenci, která je jakousi "matkou" Syntetů. Ta již před dávnými časy navštívila Mléčnou dráhu než jí oplodnil Exspect, který se jí později stal osudným.
Mateřská existence se zmíní o příkazu - bez jakýchkoliv detailů.
Můžeme vycházet z toho, že dříve nebo později opět o "galaktických soudcích" uslyšíme. Zůstává mnoho nezodpovězených otázek - a největší z nich je motiv jejich jednání. A pak obsah příkazu, který plní...


Manfred Weinland

podklady: http://www.ren-dhark.de/drakhon/thema/synties.htm

nahoru nahoru

Tento soubor byl naposledy změněn dne 8.6.2009 v 20:09:42
rsc@email.cz © rsc 2000 - 2022

TOPlist