http://archaikum.cz/ren_dhark/rd_tema_gloornove_a_grakove.php
[ Archaikum.cz > Ren Dhark > Informace o vesmíru Rena Dharka - G'Loornové, Skythenové a Grakové ]

Informace o vesmíru Rena Dharka - G'Loornové, Skythenové a Grakové

Před miliony let prováděl prehistorický národ G'Loornů v galaktickém centru experimenty s osudnými následky. mnoho z nich bylo vrženo do daleké budoucnosti (zhruba kolem roku 1550 po Kristu pozemského letopočtu). Tam ztroskotavší si vytvořili životní prostor v Zóně Quiet, jak nazvali svou chronosféru, oblast s anomálním časoprostorem v rámci normálního univerza, ve kterém si podmanili Sukooreny (Ducksy) a další národy. Díky časové dislokaci degenerovaní G'Loornové na empatické pojídače duší (empathischen Seelen fressern).
Co ale víme o původu G'Loornů a jejich dějinách? Přinejmenším toto: předtím, než objevili lety do vesmíru kde nalezli mnoho dalších světů, sídlili na suché planetě jménem Skythos. Jejich předkové byli nomádi (ve smyslu "potulky" - a ne identičtí s Dobermännery) kteří se neúnavně proháněli z místa na místo při hledání životních potřeb, vody a jídla. To trvalo po mnohá tisíciletí, až se konečně usadili a založili rychle rostoucí civilizaci. Potom byl Skythos vychýlen ze své dráhy prolétající obří kometou a skončil ještě blíže ke své mateřské hvězdě. Následkem toho zmizelo velké jezero, centrum a pramen všeho života a G'Loornové uprchli do vesmíru. Se svými vřetenovitými loděmi zpočátku nebyli schopní dosáhnout cizí sluneční soustavy. proto se nejdříve omezili na stavbu mocné stanice na oběžné dráze Skythosu, s jejíž pomocí se jim podařilo ovládnout gravitaci, vzdálit svůj svět od nemilosrdně planoucího slunce a  stabilizovat na něm mírné podnebí.
V dalších rozvojích svých mezihvězdných letů se dostali do konfliktů s jinými inteligentními bytostmi. Pro svůj radikální způsob vedení války (ani jednou se nezalekli toho, proměnit domovskou hvězdu protivníka v supernovu) byli brzy nenávidění v celé galaxii. Stále v nich navíc rostla neutišitelná touha rozšířit svůj vliv na další galaxii a kolonizovat jí.
Tato touha byla naplněna, když G'Loornové experimentovali s černými dírami a  specielními superčernými průchody (Super Black Hole) v centru Mléčné dráhy. Jejich manipulace vedly ke katastrofě. Místo toho, aby vytvořili červí díru do jiné galaxie, byli pokusu se účastnící G'loornové i se svými loděmi a stanicemi vrženi do daleké budoucnosti - kde se okamžitě také chovali nepříliš mírumilovně...
Svým vzhledem připomínají G'loornové jeden obrovsky zvětšený pozemský hmyz - kudlanky nábožné. Vepředu umístěná trojúhelníkovitá hlava má kromě charakteristického očního pásu také silné řezáky a sedí na štíhlém těle s  protáhlou zadní částí a dlouhými chapadly. Tělo je chráněno chitinovým pancířem a na zádech jsou patrné zakrnělé zbytky křídel, takže to vypadá, že G'loornové mohli v dávné minulosti vlastní silou létat.
Později, po ztroskotání v budoucnosti se zkřížili s rostlinou složkou a  rozštěpili se na dvě frakce, které spolu bojovaly - G'Loorny a Skytheny.
Co se ale stalo s prehistoricko částí G'Loornů - s tou částí, kterou tehdy nechtěný transfer do budoucnosti nezasáhl, ale která pokračovala v normálním vývoji?
Otázka, kterou se zaměstnávali také G'Loornové a Skythenové a na kterou hledali odpověď. Ale přes veškeré své cestování po celé galaxii nenašli nikde ani nejmenší stopy po vlastní minulosti nebo zbytcích jim tehdy známých kultur. Zdálo by se, jakoby praG'Loornové dávno vymřeli.
Alespoň to tak vypadalo, než Terranci ve svém zápase o přežití Mléčné dráhy a  bojích proti strašlivým Grakům nepřišli na jejich tajemství.
Mohli by být Grakové, kteří jako úhlavní nepřátelé Tajemných rekrutovali pomocné insektoidní národy potomky G'Loornů?
Čímž se kruh uzavírá, mínil by někdo - přesně v tomto bodě si ale musíme uvědomit neuvěřitelný výkon který se jim podařil, když přežili po miliony let, aniž by zničili sami sebe nebo byli zničeni nějak jinak.
Grakové byli vyhlášení jako hvězdný mor. Ale oni sami jsou vlastně jen obětí. Obětí Zyzzktů, kterým podlehli také Tajemní (nebo Worgunové, přivykneme-li si na toto jméno).
Když pak Terra zničila loděnice nebezpečných stínových stanic (Schattenstationen) nad jejich domovským světem Grah, toto nebezpečí zaniklo.
Jak se ukázalo, jednalo se u Graků o agresivně vychované mladé pozdějších Gordo - vyváženého a mírumilovného národa. Gordo byli svými divokými druhy téměř vyhubeni. Koncem roku 2058 se vrátili na svůj parný domovský svět kde nadále žijí v mírné koexistenci s Graky.
Popřejme jim - a zbytku galaxie - ať se jim daří...


Manfred Weinland

podklady: http://www.ren-dhark.de/drakhon/thema/grakos.htm

nahoru nahoru

Tento soubor byl naposledy změněn dne 8.6.2009 v 20:09:32
rsc@email.cz © rsc 2000 - 2022

TOPlist