http://archaikum.cz/ren_dhark/rd_tema_erron.php
[ Archaikum.cz > Ren Dhark > Informace o vesmíru Rena Dharka - Erron ]

Informace o vesmíru Rena Dharka - Erron

Takový potenciál, řekl by někdo, potenciál na rozdávání!
Národ, který kosmickou loď o velikosti menšího měsíce jednoduše někde zanechá a  už nikdy se o ní nestará... Worgunové na tom museli být stále ještě velmi dobře, když se obrátili zády k Mléčné dráze - jak jinak by se totiž dalo vysvětlit to, co se stalo se superkosmickou lodí třídy Erron. Zůstala a její pohonný systém byl zničen.
Proč? Nestačilo by, aby pohon zkolaboval nebo nainstalovat jiné pojistky pro případ, kdyby se loď dostala do rukou nepřítele?
Vypadá to jako obrovské plýtvání, oloupit tuto gigantickou loď o její mobilitu.
Jak lehké - nebo těžké - je odstranění pohonu v kosmické lodi této třídy a  později jí opět využívat? Je to vůbec možné? Kolik lodí třídy Erron vlastně za časů Worgunů existovalo v Mléčné dráze?
Známé jsou tři z nich (což neznamená, že musely být jen tři) a ty byly lidmi označeny jako Erron 1 až 3.
Erron 1 s obrovským vysílacím výkonem v hyperoblasti, Strážce světů Erron 2Erron 3 umístěný v bleděmodrém univerzu jako gigantický archiv mentcapů Worgunů.
Oproti Erronu 1 na kterém bílý záblesk zničil v listopadu 2057 nechráněná technická zařízení a Erronu 3, který tatáž událost sice nezasáhla (byl umístěný v bleděmodrém univerzu), ale zničila veškerá technická vybavení na první planetě systému Zwitt, přes kterou na něj byl jediný přístup, jeví se Erron 2 jako jediná loď, která touto galaktickou katastrofou prošla beze škody.
Mocný potenciál jako Strážce světů - co by se stalo, kdyby padl do nesprávných rukou? Co kdyby Telové nebo jiná galaktická moc narazili jednoho dne dříve než Terranci na zapomenutou superloď třídy Erron a rozhodli by se proti lidem něco podniknout?
Díky potenciálu takového artefaktu se můžeme domnívat, že by se aktuální galaktické mocenské poměry zcela změnily. Síla Terry a vliv zakládající se hlavně na reliktech Tajemných, na průmyslovém dómu na Deluge, na Babylonu... Oproti tomu mají Telové vlastně jen drobky, almužnu...
Loď třídy Erron uprostřed srdce říše Telů by vše změnila.
A kdo říká, že jako dědicové takovéto závěti přicházejí v úvahu pouze Telové? V nezměrné velikosti mléčné dráhy jsou nesčetná místa, na nichž mohou žít dosud neznámé druhy - a jeden z nich by náhodou mohl na monumentální Erron narazit.
Erron - je to něco venku mezi hvězdami, co může být pro Terru a její kolonie kletbou nebo požehnáním.


Manfred Weinland

podklady: http://www.ren-dhark.de/drakhon/thema/erron.htm

nahoru nahoru

Tento soubor byl naposledy změněn dne 8.6.2009 v 20:09:31
rsc@email.cz © rsc 2000 - 2022

TOPlist