http://archaikum.cz/ren_dhark/rd_autori_jo_zybell.php
[ Archaikum.cz > Ren Dhark > Informace o vesmíru Rena Dharka - autoři: Jo Zybell ]

Informace o vesmíru Rena Dharka - autoři: Jo Zybell

jo_zybell.jpg, 13 kB Jo Zybell se narodil roku 1954 a až do poloviny devadesátých let psal převážně pro děti (1996: Nero Nashorn, ROWOHLT-Verlag). Pro okruh přátel psal básně, předčítal a psal satiry a krátké příběhy pro Yellow Press.
Od roku 1997 pak Jo Zybell pracuje jako svobodný autor pro BASTEI-LÜBBE (Jerry Cotton a další série). Od roku je pak hlavním autorem sci-fi a fantasy série MADDRAX, která byla roku 2002 již podruhé vyznamenána cenou Deutschen Phantastik-Preis jako "Beste Serie".
V nakladatelství ZAUBERMOND-Verlag mu vyšlo několik hardcoverů: Apokalypse (2000), Das Volk der Tiefe (2001), Genesis (2001), Der schwarze Feind (2002).
V roce 2001 obdržel Deutschen Phantastik-Preis jako "Bester Autor". Jeho romány ApokalypseDas Volk der Tiefe byly v roce 2001 (případně 2002) nominovány v rubrice "Bester Roman".
O Jo Zybellovi je známo, že se své matce narodil v padesátých letech během její cesty Düsseldorfem. Údajně byl v tento den zamrzlý Rýn. Vyrůstal v Cottbusu, Frankfurtu, Rastattu, Karlsruhe a na dalších místech. V dětství a mládí zaháněl dlouhou chvíli a pochmurné myšlenky skládáním básní a vymýšlením příběhů. Jeho nejkrásnější práce: vyprávění událostí ze života zemřelých nad jejich rakvemi ve smuteční hale v Dortmundu. Mezitím si vydělával různými způsoby - grilováním kuřat, ošetřováním nemocných, jako zedník, hlasatel, taxikář, sociální pracovník a podobně.
Na psychiatrické klinice v Schwarzwaldu napadlo Jo Zybella sepsat historii velkého nosorožce Nera, který v savaně nestrpěl žádná pestrá a pruhovaná zvířata. Přenesl jí na papír a nakladateství ROWOHLT jí později vydalo jako dětskou knihu.
Od té doby píše Jo Zybell pro nakladatelství BASTEI-Verlag.


podklady: http://www.ren-dhark.de/background/macher/zybell.htm

nahoru nahoru

Tento soubor byl naposledy změněn dne 8.6.2009 v 20:09:22
rsc@email.cz © rsc 2000 - 2022

TOPlist