http://archaikum.cz/ren_dhark/rd_autori_hajo_f_breuer.php
[ Archaikum.cz > Ren Dhark > Informace o vesmíru Rena Dharka - autoři: Hajo F. Breuer ]

Informace o vesmíru Rena Dharka - autoři: Hajo F. Breuer

hajo_f_breuer.jpg, 14 kB Hajo F. Breuer přišel na svět v Düsseldorfu na Mikuláše roku 1954. Své studium germanistiky, anglistiky a filozofie si financoval prací v zámečnictví, obchodním domě, na gymnáziu (jako učitel němčiny) a jako autor skriptů pro komixy. Po první státní zkoušce pro vyučování na gymnáziu přišlo poznání, že se pro úřednický život nehodí - v neposlední řadě i kvůli špatnému odměňování.
Vstup do profesionálního života začal překlady komixů od Marvelu pro nakladatelství CONDOR-Verlag. Od roku 1983 mimo jiné každý týden otextoval sešit strašidelných historek pro BASTEI. Od roku 1989 byl až do vypršení licence v nakladatelství NORBERT HETHKE-Verlag odpovědný za DC-Programm. V roce 2000 pak společně Hansjoachim Bernt jako nakladatel, Hajo F. Breuer jako vydavatel a Conrad Shepherd jako autor uvedli do života sci-fi sérii Syndic.
K Renu Dharkovi přišel jako panna k dítěti - s Hansjoachim Berntem udržoval volný kontakt občasnými telefonáty. Počátkem léta 1999 padla v jednom takovém rozhovoru velmi překvapivá otázka: „Chceš vydávat Rena Dharka?”.
Od RD14 byl zahrnut do produkce a od svazku 16 nebo Sonderbände 4 je označován jako odpovědný vydavatel. Vlastní výzva pak začala se sedmnáctou knihou, která oficielně vyšla jako první díl cyklu Drakhon - podle myšlenek Kurta Brandta vypracoval exposé pro druhý cyklus, kterým se série po více jak 30ti letech dočkala pokračování. K tomu mu pomohlo i to, že nikdy nečetl původní vydání Rena Dharka, ale pouze knižní vydání od HJB. Bylo tak pro něj snadné vytvořit přechod od „starého” Rena Dharka k „novému”.
hajo_f_breuer-auto.jpg, 12 kB Jakožto vydavateli se mu podařilo vytvořit prvotřídný tým autorů, který v odlišnosti svých různých charakterů vytváří směs typů, které se mezi sebou perfektně doplňují. Na „svoje” autory pak Breuer nenechá dopadnout žádné zlé slovo. To již zažil mnohý kritik, který na autory neoprávněně a nebo z osobních důvodů zaútočil a byl pak nečekaně konfrontován s vydavatelem, který se bezpodmínečně postavil za svůj tým.
Jediným důvodem, kdy se autor Rena Dharka může dostat do konfliktu se svým vydavatelem je tak nedodržení termínu, protože dokud je Breuer za sérii odpovědný, tak se žádná kniha nesmí opozdit.
Červen 2004: čtyřiadvacetidílný cyklus Drakhon se dočkal svého závěru. Breuer a jeho tým ale odpočívat nemohou - zaměstnává je práce na následujícím cyklu Bitvar...


podklady: http://www.ren-dhark.de/background/macher/breuer.htm

nahoru nahoru

Tento soubor byl naposledy změněn dne 8.6.2009 v 20:09:21
rsc@email.cz © rsc 2000 - 2022

TOPlist