http://archaikum.cz/ren_dhark/rd_autori_alfred_bekker.php
[ Archaikum.cz > Ren Dhark > Informace o vesmíru Rena Dharka - autoři: Alfred Bekker ]

Informace o vesmíru Rena Dharka - autoři: Alfred Bekker

alfred_bekker.jpg, 18 kB osobní údaje:
narozen roku 1964
bydlí v Meinerzhagenu
ženatý, má jednoho syna
mluví německy, anglicky, francouzsky a španělsky
mezi koníčky patří plachtění a psaní
více informací je pak na www.AlfredBekker.de


Od doby co jsem ovládl abecedu jsem posedlý zapisováním událostí. Prní román, který jsem později přinesl nakladateli jsem napsal ve 14ti letech. A jakým žánrem se má člověk zabývat když je mladý, chce psát, ale má jen málo životních zkušeností? Ideálním je pro to fantasy. Když chce někdo zachránit svět nebo vesmír, nepotřebuje k tomu další psychologický motiv. U normálních věcí jako je vražda nebo láska je na tom naproti tomu čtenář naprosto stejně jako autor, který nemá žádné tušení o tom, o čem vlastně píše. Proto jsem napsal tlustý fantastický román v tradici Michaela Moorcocka nebo Karla Edwarda Wagnera ("Axtkrieger - der Namenlose", ISBN 3-931164-38-1, paperback, 228 stran, 12.60 €).
Začal jsem sice u sci-fi a fantasy, ale opravdu úspěšný jsem byl teprve ve zcela jiné oblasti. Pod svým občanským jménem a několika pseudonymy jsem publikoval asi 250 románů (hardcovery, paperbacky a sešitové romány), z nichž část byla přeložena do několika evropských jazyků nebo se dočkala opakovaného vydání. Kromě toho jsem publikoval více jak 1'000 krátkých příběhů a povídek v novinách, časopisech, kalendářích, antologiích a rozhlase. Spektrum přitom obsáhlo fejetony pro renomované Süddeutschen Zeitung přes rozhlasové příběhy až po krátké kriminální příběhy v rúzných časopisech. Moje sci-fi povídka "Das Meer der Finsternis" byla nominována na cenu Kurd Lasswitz-Preis. Jediným žánrem, který jsem si dosud nevyzkoušel jsou lékařské romány, protože mi schází základní medicínské znalosti. Ale člověk by nikdy neměl říkat nikdy takže kdo ví, co přinese budoucnost?
K BASTEI jsem přišel v roce 1989, když jsem prodal své první westernové romány, které poté vyšly v řadách Wildwest-Roman, Western-HitColt 45 pod pseudonymem Neal Chadwick. Později jsem tento pseudonym kromě pro westerny používal také pro krimiknihy k seriálu Quincy na televizní stanici RTL a pro romány v sérii Komisař X.
K sériím, do kterých jsem psal nebo ještě píši patří Jerry Cotton, Jerry Cotton Taschenbuch, Ren Dhark (knižní vydání u HJB), Bad Earth, Grusel Schocker, Raumschiff Promet Neue Abenteuer, Jessica Bannister, Kelter Gaslicht, Meine Heimat, Geheimnisvolle Berge, Bastei Bergroman, Bastei Heimatroman, Kelter Fürstenkrone, Kelter Edelweiß, Redlight Ranch, Vampire, Commander John Coan OuterspaceTitan Sternenabenteuer u.a.m.. Významnými pseudonymy jsou pak mimo jiné Neal Chadwick, Henry Rohmer, Jack Raymond, Leslie GarberJanet Farell. Celkem jem používal zhruba 20 různých pseudonymů. Pod jménem Janet Farell jsem byl hlavním autorem série Jessica Bannister pro nakladateství BASTEI-Verlag. Tato série propojuje prvky milostného románu s hororovou literaturou. Z celkem 73 Bannister-Romanen které vyšly v rámci Mitternachtsromans než se objevily jako samostatná série jsem napsal celkem 42 titulů.
Mým prvním románem v řadě Jerry Cotton-Roman byl "Bruderschaft der Killer" (Jerry Cotton Band 2125). Od té doby jsem pravidelně psal nové sešity této „největší krimisérie na světě”. Kromě spolupráce na sérii Jerry Cotton patřím k autorskému kolektivu sci-fi série Ren Dhark nakladatelství HJB-Verlag. Kromě toho jsem napsal koncept fantasy cyklu "Die Suche nach dem Dhum" (jako eBook vydalo nakladatelstí Verlag PETER HOPF). Propojení fantazie a krimi tvoří akční thriler ze čtvrtého tisíciletí "Mega Killer - Rache aus dem Cyberspace" pro nakladatelství MOHLBERG-Verlag.
Kromě detektivek pro sérii Jerry Cotton jsem napsal také řadu kriminálních románů, mezi nimi nevlídným venkovským koloritem obohacený román "Der Killer wartet..." (nakladatelství WARTBERG-Verlag, ISBN 3-86134-332-0) nebo satirickou krimi "Gnadenlose Wölfe und andere nette Leute" (nakladatelství BÄRENKLAU-Verlag, ISBN 3-89811-999-8, nové vydání se připravuje v nakladateství BLITZ-Verlag) v jejímž středu stojí autor sešitových románů.
Na trhu je rovněž thriller "Der Auftrag - Mord in Berlin" (nakladatelství BETZEL-Verlag, ISBN 3-932069-09-9), spekulativní román o spiknutí v hlavním městě. Pro toto nakladatelsví jsem také koncipioval krimi sérii Lorant, jejíž první díl pod názvem "Eine Kugel für Lorant" (ISBN 3-932069-12) se již objevil. Soukromý detektiv zde vyšetřuje v Ostfrieslandu. Je tam oblíbený jeden lidový sport, hra, která se hraje na silnici s dřevěnými nebo gumovýými kuličkami. Vrah pak tyto kuličky pokládá na své oběti. Lorant zjistí, že všechny oběti patří do stejného kuličkového klubu a přijde na stopu tragickému pozadí. Když se pak přiblíží k zabijákovi, má také dostatt svojí kouli...
V nakladatelství by chtělo něco podobného jako je Jerry Cotton, jen umístěné v Německu. Jako mladíkovi mo to přišlo složité. Když jsem měl osm roků, objevil jsem u stánku sešity. Stálo na nich 'Der Kriminalroman, von dem die Welt spricht' a já byl těžce ovlivněn. Už tehdy jsem si pomyslel: „Něco takového chci jednou psát!”. O několik let později se mi pak můj sen splnil.


podklady: http://www.ren-dhark.de/background/macher/bekker.htm

nahoru nahoru

Tento soubor byl naposledy změněn dne 8.6.2009 v 20:09:20
rsc@email.cz © rsc 2000 - 2023

TOPlist