http://archaikum.cz/casio/interface_mac.php
[ Archaikum.cz > CASIO > Interface CASIO pro počítače Macintosh ]
Sponzorované odkazy:

Propojení kalkulátorů a diářů CASIO s počítači MacOS

Počítače Apple Macintosh jsou obvykle vybaveny dvěma sériovými porty RS422. Jeden je určen pro připojení modemu (symbol sluchátka) a druhý pro připojení tiskárny. Lze je ovšem využít i pro sériovou komunikaci s jiným zařízením.

Rozložení vývodů na sériovém rozhraní počítače Macintosh.Rozhraní RS422 pracuje s napěťovou úrovní TTL logiky. Signály transmit a receive jsou vysílány na párový vodič v přímé a negované formě. Další informace o RS422 naleznete v článcích zde a zde na http://www.hw.cz/.

Jestliže u RS422 spojíme signál RxD+ se zemí, můžeme úspěšně emulovat RS232. K propojení kalkulátorů a diářů CASIO s počítači Macintosh lze tedy použít stejné zapojení jako u PC s obvodem Max232 (tato varianta je distribuována s programem casiotalk-2.0.5). To je však zbytečně koplikované řešení. V podstatě na úrovni TTL logiky emulujeme RS232 a poté obvodem Max232 vše převedeme na TTL a připojíme na CASIO.


Následující obrázek znázorňuje způsob přímého propojení CASIA s počítačem MACINTOSH přes rozhraní RS422.

Propojení Mac-CASIO. 

Signály Tx (Tx+) jsou zde přímo přivedeny na Rx (Rx+). Pomocí odporového děliče je na Rx- nastavena rozhodovací úroveň 0/1 pro Rx+. Signál DTR musí být v logickém stavu 1 (5V).


Zapojení je vyzkoušeno na počítači Apple Macintosh LC a diáři CASIO SF5300 při komunikační rychlosti 4800 BPS. Byl použit asi jediný sharevarový program pro komunikaci s diáři CASIO na platformě MacOS, casiotalk-2.0.5.


Autor: Pavel Čech, mailto:cech@applet.cz

nahoru nahoru

Tento soubor byl naposledy změněn dne 31.5.2008 v 22:57:54
rsc@email.cz © rsc 2000 - 2022

TOPlist